WYJAZD ORGANIZOWANY PRZEZ FIRMĘ
BIZNES I TURYSTYKA SP. Z O.O.

Program autorstwa Piotra Skupiewskiego

gruzińska biesiada oraz stolica ukrainy
 

Cena: 3240zł od osoby
Termin: 22.09 - 30.09.2017

grupa: 16 osób

NIESAMOWITE KRAJOBRAZY, WSPANIAŁE ZABYTKI, OGROMNE GÓRY, CIEPŁE MORZE, URZEKAJĄCE MIASTA, PYSZNE JEDZENIE, AROMATYCZNE WINA I WSPANIALI LUDZIE.

PROGRAM

1. DZIEŃ
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot o godz. 6:00, przelot do Kijowa. Kilku godzinna wycieczka autokarowa po mieście. Obiad w lokalnej restauracji. Przyjazd na lotnisko. Wylot do Gruzji (z przesiadką w Charkowie) o godzinie 15:50. Przylot na lotnisko w Kutaisi o godz. 01:15 w nocy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie zabytków Kutaisi i okolic: katedra Bagrati (VI w.), zespół klasztorny Gelati (XII - XIII w.) z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk zwanej "Nową Jerozolimą", klasztor Motsamety oraz jaskinia Prometeusza. Uroczysta kolacja powitalna. Powrót do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w godzinach porannych do Wardzia – najsłynniejsze skalnego miasta w Gruzji, a po drodze zwiedzanie dwóch wczesnośredniowiecznych twierdz: Tmogwi oraz Chertwisi. Nocleg w urokliwie położonym kompleksie agroturystycznym oddalonym o 3 km od Wardzi.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Bordżomi – najsłynniejszego uzdrowiska Gruzji, gdzie znajdują się źródła znanej na całym świecie wody mineralnej. Następnie dojazd do Cziatury - miasta widma z siecią niesamowitych kolejek liniowych z czasów Stalinizmu. Później przejazd do miasta urodzin Stalina - Gori oraz do Mcchety - dawnej stolicy Iberii Kaukaskiej. W programie zwiedzanie katedry Sveti Cchoveli (XI w.) z grobami królów z dynastii Bagrationi oraz uroczej cerkwi Antioki.Przyjazd w godzinach wieczornych do Tbilisi. Nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Całodniowe wycieczka do krainy wina i miłości - Kachetii, najstarszego rejonu Gruzji. Po drodze odwiedziny niesamowicie położonego zespołu klasztornego Dawit Garedża (VI - XII w.) znajdującego się na granicy z Azerbejdżanem. Następnie miasto Sighnaghi (XVIII w.), zwane gruzińskim Carcasonne, oraz położony niedaleko miasta  żeński klasztor w Bodbe (IX - XVII w.). Na zakończenie weźmiemy udział w degustacji wina połączonego z biesiadą. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną do miejscowości Stepancmindy (po drodze wizyta w XVI-wiecznej twierdzy Ananuri) na spotkanie z górą Kazbek (5127 m.n.p.m) oraz niesamowicie położonej, na wysokości 2170 m.n.p.m, cerkwi Cminda Sameba, do której dostaniemy się jeepami. W drodze powrotnej wizyta w  cerkwi Djvari (VI-VII w), skąd rozciąga się wspaniały widok na dwie łączące się główne rzeki Gruzji: Mtkvari i Aragvi. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji: twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych (XIX w.), pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.), spacer uliczkami starówki oraz główną ulicą Tbilisi - Aleją Rustaveli. Powrót do hotelu metrem, krótki wypoczynek a następnie wieczorny relaks w łaźniach tureckich. Nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Dzień wolny. Zakupy, odpoczynek, program indywidualny w Tbilisi. Dla chętnych zwiedzanie bardzo ciekawego muzeum historii Gruzji.  W godzinach wieczornych uroczysta kolacja pożegnalna . Nocny przejazd na lotnisko w Kutaisi.

9. DZIEŃ
Wylot z Kutaisi o godzinie 2.15 w nocy do Charkowa, a następnie do Kijowa . Przesiadka na samolot do Warszawy, przylot  do stolicy o godzinie 10.00.

Cena 2290zł* + cena biletu lotniczego (~950zł) od osoby

Cena zawiera:

 • 6 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3 os. oraz jeden nocleg w Guest House niedaleko Wardzi

 • uroczystą kolację powitalną oraz uroczystą kolację pożegnalną

 • biesiadę w Sighnaghi

 • wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów z wyjątkiem muzeum Stalina w Gori (15 zł)

 • transfery luksusowym busem po Gruzji

 • wycieczkę jeepem w Kazbek

 • 7 śniadań

 • wycieczkę w Kijowie z obiadem

 • opieka polskiego przewodnika-pilota 

 • ubezpieczenie

 • składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

 • przelot na trasie  Warszawa-Kutaisi-Warszawa. Z bagażem rejsowym do 20 kg. Uwaga cena biletu może ulec zmianie w zależności od czasu zakupu ,wycena na dzień 8/05/2017

cena nie zawiera:

 • wstępu do łaźni w Tbilisi - 30 lari

 • wstępu do muzeum Stalina - 15 lari

 • posiłków nieuwzględnionych w programie

 • transferu na lotnisko w Warszawie i z powrotem - 120 zł/os w jedną stronę.

 • tipa dla kierowcy busa w Gruzji

Warunki płatności
1000 zł zaliczki od osoby
pozostała kwota na 30 dni przed wyjazdem