WYJAZD ORGANIZOWANY PRZEZ FIRMĘ
BIZNES I TURYSTYKA SP. Z O.O.

Program autorstwa Piotra Skupiewskiego

ISLANDIA - LÓD I OGIEŃ
SZKOCJA - ZAMKI, GÓRY, JEZIORA

CENA: 3690 ZŁ OD OSOBY
GRUPA: 15 OSÓB
TERMIN: CZERWIEC 2018 (7 DNI)

PROGRAM

1. DZIEŃ
Wylot z Krakowa, przed południem, do Edynburga. Wynajem samochodów na lotnisku i przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie: Royal Mile, Zamku w Edynburgu, Pałacu Holyroodhouse, kwartału duchów. Przejazd do apart-hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ – ŚLADAMI BRAVEHEART’A
Całodzienna wycieczka samochodami  po Szkocji. Zwiedzanie m.in. Zamku w Styring, Doliny Łez i Loch Lomond.  Nocleg w okolicach Glasgow.

3. DZIEŃ – KRAINA WHISKY
Przejazd do Kaplicy Rosslyn, znanej z książki Dana Browna „Kod Leonarda da Vinci”, a następnie do Glenkinchie– słynnej szkockiej destylarni Highland Malt Whisky. Zwiedzanie oraz degustacja. Przyjazd na lotnisko, wieczorny wylot do Reykjaviku. Odebranie samochodów na lotnisku Keflavik i przyjazd do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ – ZŁOTY TRÓJKĄT
Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Thingvellir (Þingvellir). W tym miejscu ziemia „dzieli się” na dwie części! Stykają się tutaj dwie płyty kontynentów: Ameryki i Europy, co czyni krajobraz tego rejonu niepowtarzalnym. Następnie przejazd nad największy wodospad kraju - Gullfos, zwany inaczej "Królową Islandzkich Wód" lub "Złotym Wodospadem". Następnie zwiedzanie rozległych obszarów geotermalnych Geysir. Znajduje się tam  najbardziej aktywny gejzer na Islandii – Stokkur, wyrzucający co 5-7 min wodę na wysokość nawet 30 m. Powrót do Reykjaviku na nocleg.


5. DZIEŃ – WYPRAWA W INTERIOR
Całodzienna wycieczka do krainy Borgarfjörður, gdzie zobaczyć można najdłuższy w kraju fiord Hvalfjörður z czarującymi krajobrazami górskich grzbietów, dolin i licznych jeziorek.     Dwugodzinna piesza wyprawa do najwyższego wodospadu Islandii - Glymur. Następnie przejazd doliną Hvita, gdzie znajduje się wiele pięknych wodospadów, m.in. Hraunfossar i Barnafossar. Następnie przejazd przez krainę Kaldidalur, gdzie znajdują się skaliste doliny, jałowe przełęcze, pokryte śniegiem pasmo Ok i lodowiec Langjókull, o powierzchni 1000 kilometrów kwadratowych i grubości kilkuset metrów. Powrót do Reykjaviku na nocleg.

6. DZIEŃ – ODDECH ARKTYKI, KALEJDOSKOP WODOSPADÓW
Przejazd do wodospadów Skogafoos, Svartifoss i Seljalandsfoss. Następnie przejazd do Jökulsárlón - “Lodowej Laguny”, gdzie ogromne bryły lodu odrywają się od lodowca i wpadają do zatoki, tworząc przepiękny polarny krajobraz. Następnie emocjonująca wycieczka pontonami Zodiak po zatoce pełnej gór lodowcowych. W późnych godzinach popołudniowych krótka wizyta w Parku Narodowym Skaftafell. Powrót do Reykjaviku na nocleg.

7. DZIEŃ -  W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW
Wyjazd do portu w Reyjkaviku na trzygodzinny rejs statkiem wycieczkowym w celu poszukiwania wielorybów. Następnie zwiedzanie Reykjaviku: Plac Austurvollur, gmach parlamentu Althing, kościół luterański Hallgrimskirkja z chrzcielnicą dzieła Bertila Thorvaldsena oraz Perlan czyli wielkie zbiorniki źródlanej wody, służącej do ogrzewania domów w mieście, z imitującą gejzer fontanną, która co 5 minut wystrzeliwuje strugę wody na wysokość 15 metrów. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Cena: 3690zł od osoby

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty Kraków – Edynburg  - Reykjawik – Polska

 • 2 noclegi w Szkocji, hotel***

 • 4 noclegi na Islandii, hotel***

 • realizacje programu na Islandii i Szkocji

 • opiekę pilota-przewodnika Piotra Skupiewskiego

 • ubezpieczenie

 • podatek VAT

Cena nie obejmuje :

 • wstępów w Szkocji – koszt ok. 40 funtów

 • rejsu statkiem podczas oglądania wielorybów - koszt ok. 200 zł

 • rejsu pontonami po lodowej zatoce – koszt ok. 200 zł

 • kosztów przewozu bagażu głównego

 • wynajęcia samochodów na Islandii i w Szkocji,

 • kosztów eksploatacji (paliwo i ubezpieczenie) – koszt ok. 350zł -500 zł/osobę w zależności od auta


Warunki płatności:
1000 zł zaliczki od osoby do 15.12.2017
pozostała kwota na 30 dni przed wyjazdem