WYJAZD ORGANIZOWANY PRZEZ FIRMĘ
BIZNES I TURYSTYKA SP. Z O.O.

Program autorstwa Piotra Skupiewskiego

MAJÓWKA 2017 W PERU I BOLIWII
 

Cena: 14 500 zł od osoby
GRUPA: 12 osób

Termin: pierwsza połowa maja 2018 (14 dni)

PROGRAM

1. DZIEŃ
Wylot z Warszawy lub Wiednia do Peru. Przylot do Limy, następnie przelot do Arequipa. Transfer do hotelu. Nocleg.  

2.  DZIEŃ - KANION COLCA
Śniadanie. Rano wyjazd na całodniową wycieczkę z miejscowym opiekunem do Kanionu Colca - najgłębszego na świecie kanionu (do 3200 m głębokości) wcinającego się w Andy na długość prawie 100 km. Został odkryty dla świata w 1981 r. przez wyprawę polskich kajakarzy. Widziane w trakcje przejazdu okoliczne, wiecznie ośnieżone, szczyty mają wysokość ponad 6 tys. m n.p.m. Po drodze zobaczyć można wiele malowniczych wiosek peruwiańskich górali, stada pasących się lam i wikunii. Kulminacją programu jest wyjazd na punkt widokowy – Krzyż Kondorów, skąd widać Kanion Colca w całej okazałości oraz szybujące w czeluściach wąwozu majestatyczne kondory.  W programie przewidziany jest również lunch w tradycyjnej peruwiańskiej restauracji. Powrót do Arequipy wczesnym wieczorem. Nocleg.

3. DZIEŃ - AREQUIPA
Śniadanie. Zwiedzanie miasta – do zobaczenia m.in. Plaza de Armas z katedrą i kościołem jezuickim La Compania, największa atrakcja Arequipy - Klasztor św. Katarzyny (kompleks jakby w całości przeniesiony z XVII w. Hiszpanii będący „miastem w mieście”). Po południu przejazd przepiękną trasą widokową do Puno. Nocleg w hotelu.
 
4. DZIEŃ - TITICACA
Śniadanie. Całodzienna wycieczka statkiem turystycznym pod opieką miejscowego przewodnika po Jeziorze Titicaca. W programie: pływające wyspy z trzciny Islas de los Uros i spacer wśród pól tarasowych po wyspie Isla Taquile zakończony lunchem w hacjendzie peruwiańskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wczesny wyjazd autokarem turystycznym na granicę Peru z Boliwią, która na turystach z Europy wywołuje niesamowite wrażenie. Przejazd do La Paz. Nocleg w hotelu.

6. DZIEŃ - SALAR DE UYUNI
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w La Paz z najdłuższym pasem startowym na świecie. Przelot do Uyuni. Transfer do hotelu i wyjazd jeepami na całodniową wyprawę na największą pustynię solną świata – Salar de Uyuni, będącą największą atrakcją turystyczną Boliwii. Zwiedzanie: Cmentarzyska pociągów, Colchani (wioska kopaczy soli), Montones de Sal (solne kopce), Ojos del Salar (źródła solne) i Inkawasi Island - wspaniałej wyspy w środku białego morza,  na której znajdują się wysokie kaktusy - niektóre ponad tysiącletnie. Lunch na plato solnym i widok zachodu słońca nad Magicznym Jeziorem. Powrót do solnego hotelu – jedynego trzy-gwiazdkowego tego typu obiektu na świecie, kolacja i nocleg.
  
7. DZIEŃ – LA PAZ
Śniadanie. Przelot do La Paz. Następnie zwiedzanie miasta - najwyżej położonej stolicy świata (choć niekonstytucyjnej) na wysokości od 3600 do 4100 m n.p.m. Ze względu na duże rozrzedzenie powietrza, powodujące natychmiastowe przygasanie ognia, La Paz jest jedynym tak dużym miastem na świecie, które nie posiada straży pożarnej. Zwiedzanie m.in. Paseo el Prado (najbardziej elegancka i najdłuższa ulica miasta), Bazyliki św. Franciszka, Plaza Pedro Domingo Murillo z budynkiem parlamentu i pałacem prezydenckim. Pod koniec dnia odwiedzenie Targu Czarownic – bazaru wypełnionego stoiskami z tajemniczymi specyfikami na pograniczu magii i medycyny. Nocleg.

8. DZIEŃ – CUZCO
Śniadanie. Przelot samolotem do Cuzco - dawnej stolicy imperium Inków, później przebudowanej w stylu kolonialnym. W programie: Plaza de Armas, monumentalna Katedra w Cuzco, najstarszy w mieście kościół El Triumfo, przepiękny kościół La Compania da Jesus i najsłynniejszy zabytek Cuzco – ruiny inkaskiej Świątyni Słońca. Nocleg w hotelu.

9. DZIEŃ – MACHU PICCHU
Śniadanie. Całodzienna wycieczka (przejazd mikrobusem i słynnym pociągiem Inca Rail) z lokalnym przewodnikiem do najsłynniejszych ruin świata - Machu Picchu. Zagubione miasto Inków zostało odkryte dla świata dopiero w 1911 r. przez amerykańskiego naukowca Hirama Bingama. Niezapomniany widok wspaniałych, kamiennych budowli leżących na setce tarasów dający wyobrażenie o bogatej kulturze inkaskiej. Dla chętnych czterogodzinna wyprawa fragmentem słynnej Drogi Inków na Machu Picchu Mountain (3082m n.p.m.), skąd rozpościera się jeden z najpięknieszych widoków w Ameryce Południowej. Powrót do Cuzco. Nocleg.

10. DZIEŃ - LIMA
Przelot samolotem do Limy, zwiedzanie miasta. Do zobaczenia m.in. Plaza Mayor z przepiękną barokową katedrą i pałacem arcybiskupim, Klasztor św. Franciszka z katakumbami, przepiękny Kościół Santo Domingo, stary dworzec kolejowy – skąd bierze początek słynna kolej transandyjska, zaprojektowana i wybudowana przez Ernesta Malinowskiego. Po południu zwiedzanie najsłynniejszego muzem Limy – Museo de Oro. Nocleg.

11. DZIEŃ – PARACAS
Wczesny wyjazd do Paracas (przejazdy realizowane komunikacją publiczną – luksusowe autokary firmy Cruz del Sur). Wycieczka motorówką na Wyspy Ballestas, gdzie znajdują się kolonie lwów morskich, kormoranów i pingwinów. Krótka wizyta w Oazie Huacachina. Przejażdżka po ogromnych piaszczystych wydmach specjalnymi terenowymi wehikułami oraz możliwość wypróbowania swoich sił w sandboardingu. Powrót do Limy. Nocleg.

12. DZIEŃ - LIMA
Dzień wolny. Nocleg.

13. i 14. DZIEŃ 
Wylot  oraz przylot do Polski.

Cena: 14 500 zł od osoby

Cena obejmuje:

 • Przeloty na trasach :

  • Warszawa/Wiedeń – Lima

  • Lima - Areqipa

  • La Paz - Uyuni

  • Uyuni - La Paz

  • La Paz - Cuzco

  • Cuzco - Lima 

  • Lima – Warszawa 

 • 12 noclegów w hotelach *** i apartementach

 • 8  śniadań

 • ubezpieczenie

 • opiekę pilota  

 • Wycieczkę SALAR DE UYUNI !!!!!

 • podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Pozostałych wycieczek i kosztów zwiedzania atrakcji, a w tym: Kanionu Colca, Machu Picchu, Paracas - koszt ok. 400 USD

 • Transferów lokalnych – koszt ok. 200 USD

Warunki płatności
4 500 zł zaliczki od osoby w momencie zapisu - do 01.12.2017
pozostała kwota na 30 dni przed wyjazdem