WYJAZD ORGANIZOWANY PRZEZ FIRMĘ
BIZNES I TURYSTYKA SP. Z O.O.

Program autorstwa Piotra Skupiewskiego

ZAPOMNIANE KLEJNOTY RZECZYPOSPOLITEJ I EUROPY
WOŁYŃ-PODOLE-SIEDMIOGRÓD- BUKOWINA- TRANSYLWANIA

Cena: 1690zł* od osoby
Termin: maj 2017

Wspaniałe widoki, niezwykłe zabytki, wysoki standard zakwaterowania, fantastyczna zabawa.

PROGRAM

1. DZIEŃ niedziela

Wyjazd z Krakowa - godzina 06.00. Wyjazd z Brzeska - godzina 07.00. Wyjazd z Tarnowa - godzina 07.45. Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu ***, czas wolny.

2. DZIEŃ poniedziałek
Śniadanie. Przejazd do Tarnopola – po drodze zwiedzanie: zamku w Olesku, gdzie urodził się król Jan III Sobieski, Ławry Zaśnięcia Matki Bożej w Poczajowie – ukraińskiej Częstochowy,  Krzemieńca - miasta rodzinnego Juliusza Słowackiego (Wzgórze Zamkowe, Ruiny zamku Krzemienieckiego na Wzgórzu Zamkowym, Dworek Juliusza Słowackiego, Gmach Liceum Jezuitów)  oraz Zbarażu - twierdzy opisanej w trylogii Henryka Sienkiewicza. Przyjazd do Tarrnopola, zakwaterowanie w hotelu, obiado-kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ wtorek
Śniadanie. Zwiedzanie Tarnopola. Przejazd do miasta Czerniowce – po drodze zwiedzanie Starego Miasta i twierdzy w Kamieńcu Podolskim, zamku w Chocimiu  (w roku 2007 budowla została zaliczona do "siedmiu cudów Ukrainy"). Po południu przyjazd do Czerniowiec, zakwaterowanie w hotelu, krótkie zwiedzanie centrum miasta, obiado-kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ środa
Śniadanie. Przejazd do  miejscowości Suczawa - stolicy Bukowiny rumuńskiej. Po drodze zwiedzanie obronnej cerkwi Sucevica -zabytku na liście UNESCO z najpiękniejszymi freskami w Rumunii oraz wizyta w miasteczku Marginea słynącego z produkcji słynnej czarnej ceramiki. Nocleg i obiado-kolacja w Suczawie.
 
5. DZIEŃ czwartek
Śniadanie. Przejazd do klasztoru Humorului oraz Voronet (UNESCO) – zabytków klasy światowej z przepięknymi malowidłami pokrywającymi zarówno wnętrze jak i zewnętrzne ściany budowli. Następnie przejazd do wąwozu Bicaz – sześciokilometrowego kanionu skalnego o wysokości ścian dochodzących do 320 metrów. Obiado-kolacja i nocleg w Miercurea Ciuc.

6. DZIEŃ piątek
Śniadanie. Przejazd do Prejmer (UNESCO) – twierdzy chłopskiej i unikalnej na skalę europejską zamku-wsi - oraz do Pałacu Peleş (miasto Sinaia) – XIX-wiecznej letniej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej uznanej przez historyków sztuki za najpiękniejszy tego typu obiekt w Europie. Przejazd do Bran i zwiedzanie zamku Draculi. Popołudniu wizyta w Braszowie, gdzie zobaczyć będzie można najważniejsze budynki tego miasta, m.in. Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarną i Białą Wieżę i Bramę Schei. Wieczorem uczta u Draculi - stroje w klimacie mile widziane. Nocleg w Braszowie.

7. DZIEŃ sobota
Śniadanie. Wyjazd w kierunku perły średniowiecznych miast Europy – Sighisoary (UNESCO). Zwiedzanie m.in. Starego Miasta, Wieży Zegarowej, Domu Draculi, Kościóła Dominikanów, Katedry i Domu Weneckiego. Następnie przejazd do Sibiu, kolejnego klejnotu Siedmiogrodu, a na koniec do Hunedoara - bajkowego średniowiecznego zamczyska. Obiado-kolacja i nocleg w Deva.

8. DZIEŃ niedziela
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski, przekroczenie granicy Rumuńsko–Węgierskiej. W godzinach popołudniowych obiad na terenie Słowacji. Przyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

Cena 1690zł* od osoby

Cena zawiera:

 • przejazd luksusowym autokarem na trasie Kraków, Brzesko, Tarnów - Ukraina, Rumunia, Słowacja - Polska 

 • 7 noclegów w hotelach 3* i 4* (pokoje 2 os. z łazienkami, TV, Internetem)

 • 7 śniadań

 • 6 obiadokolacji

 • bal u Draculi – uroczysta kolacja z muzyką na żywo

 • 1 obiad na Słowacji

 • usługi przewodnika-pilota Piotra Skupiewskiego 

 • opłaty drogowe i parkingowe

 • ubezpieczenie

 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych – koszt około 35 euro od osoby.

*Cena kalkulowana przy kursie 1euro = 4,40zł

Uwaga!
Dla chętnych pragnących odwiedzić  wspaniały i pełen zabytków Lwów istnieje możliwość wyjazdu dzień wcześniej, w godzinach porannych, żeby pod opieką miejscowego przewodnika w sobotnie popołudnie i przez całą niedzielę zobaczyć najpiękniejsze miejsca we Lwowie, Dopłata 300 zł/os.

Warunki płatności
550 zł od osoby w terminie do 28.02.2017
pozostała kwota w terminie do 26.04.2017